Produkty wybrane dla Ciebie

Karma na niewydolność nerek u kota


Istnieje wiele schorzeń, które mogą się rozwijać bez widocznych objawów, a ostatecznie czynią wiele szkód w kocim organizmie – łącznie z zagrażaniem jego życiu. Zdecydowanie niewydolność nerek należy do takich właśnie przypadków, zwłaszcza w sytuacji, gdy pojawia się ze wszystkimi objawami i wykryta jest zbyt późno z uwagi na wcześniejszy przebieg bez większych komplikacji. Karma na niewydolność nerek dla kota zapewnia mu odpowiednią ilość składników odżywczych, w tym obniżoną ilość białka, aby nie obciążać dodatkowo nerek i stymulować je do pracy. Nasz sklep zoologiczny posiada w swojej ofercie karmy weterynaryjne dla kotów cierpiących na niewydolność nerek w każdym wieku. Tego rodzaju dietoterapia może doskonale wspierać zdrowie kota podczas podawania mu silnych leków czy w profilaktyce nawrotów poważniejszych objawów. Karma na niewydolność nerek jest produktem weterynaryjnym i powinna być podawana po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

Pokazuje 1 - 10 z 25 elementów