Produkty wybrane dla Ciebie

Karma dla kotów z nadwagą


Istnieje wiele schorzeń, które uwarunkowane są m.in. genetycznie czy też wynikają z warunków, w których kot dotychczas żył. Część jednak należy do tzw. chorób dobrobytu – i właśnie tutaj mowa o m.in. nadwadze, która coraz częściej dotyka domowe koty wszystkich ras. Wynika ona przede wszystkim z nadmiaru kalorii spożywanych przez zwierzę, co bezpośrednio bierze się z przekarmiania przez właściciela. Wiele kotów ma predyspozycje do nadwagi wynikające m.in. z rasy czy kastracji, która spowalnia metabolizm. Karma dla kotów z nadwagą ma mniej kalorii w pojedynczej dawce, zawiera za to substancje naturalne odpowiedzialne za poczucie sytości u kota. Wszystkie produkty oferowane przez nasz sklep zoologiczny wytwarzane są przez znane i cenione firmy, dlatego wyróżniają się one dobrą jakością i wartościowymi składnikami dobranymi w procesie przygotowania formuły. Produkty weterynaryjne należy podawać kotu po konsultacji z lekarzem.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

Pokazuje 1 - 10 z 22 elementów