Produkty wybrane dla Ciebie

Karma na choroby dróg moczowych u kota


Zdrowy kot jest marzeniem każdego opiekuna; niestety, czasem zdarza się, że koty szczególnie poważnie chorują, a ich schorzenia mają konsekwencje w dalszym życiu. W takiej sytuacji niezbędne jest zatroszczenie się szczególnie o koci powrót do zdrowia, ale również zapobieganie nawrotom rozmaitych schorzeń. Pomocna może być – oczywiście prócz terapii zaleconej przez lekarza weterynarii – odpowiednia karma weterynaryjna, wspierająca podawane kotu leki. Karma na drogi moczowe dla kota jest zazwyczaj zbilansowana tak, że z powodzeniem może zastąpić tymczasowo czy na stałe karmę bytową, dotychczas spożywaną przez zwierzę. Dodatkowo posiada substancje odżywcze oraz proporcje składników gwarantujące możliwość zaleczania stanów zapalnych dróg moczowych, a także wspierania powrotu do zdrowia dzięki ograniczeniu składników szczególnie szkodliwych w danym schorzeniu. Nasz sklep zoologiczny zapewnia karmy cenionych producentów. Przez wprowadzeniem karmy weterynaryjnej kotu należy skonsultować decyzję z lekarzem weterynarii.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

Pokazuje 1 - 10 z 39 elementów