Produkty wybrane dla Ciebie

Karma dla kotów starszych


Zaawansowany wiek jest sam w sobie często przyczyną rozmaitych problemów zdrowotnych u kotów. Organizm, starzejąc się, znacznie upośledza działanie organów, ale również coraz wolniej odnawia komórki czy spowalnia reakcje fizyczne i psychiczne. To sprawia, że starsze koty cierpią z powodu bólu fizycznego oraz gorszego samopoczucia, kiedy dotychczasowe życie staje się dla nich po prostu niedostępne. Karma dla kotów starszych ma za zadanie wspierać kota na tym etapie życia, redukując skłonność do niektórych schorzeń oraz ograniczając negatywne działanie wolnych rodników. Dostarcza ona odpowiedniej ilości kalorii oraz składników odżywczych w łatwo przyswajalnej formie, dzięki czemu kot, nawet w przypadku problemów z przyswajaniem, może czuć się dobrze przez długi czas. Nasz sklep zoologiczny posiada w asortymencie karmy dla starszych kotów produkowane przez znane i cenione marki. Przed wprowadzeniem karmy specjalistycznej konieczna jest konsultacja z lekarzem weterynarii.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów