Produkty wybrane dla Ciebie

Karma dla kota kastrowanego


Kastracja czy sterylizacja są dziś zabiegami przeprowadzanymi standardowo u większości kotów domowych. Zapobiegają nie tylko burzy hormonalnej, niechcianemu rozrodowi czy problemom z zachowaniem zwierząt, ale również są profilaktyką części chorób, również nowotworowych. Jak jednak każda interwencja w żywy organizm, powodują rozmaite przemiany związane z zaburzeniami wydzielania hormonów. Do najczęstszych problemów występujących u kotów należą m.in. osłabienie metabolizmu i szybsze przybieranie na wadze, zaburzenia odczuwania apetytu czy syndrom urologiczny. Specjalistyczna karma dla kastrowanego kota jest formułą o zmniejszonej kaloryczności, która dzięki wysokiej przyswajalności składników zapobiega nadmiernemu przybieraniu na wadze, jednocześnie dostarczając niezbędnych substancji odżywczych. Nasz sklep zoologiczny oferuje karmy o zmniejszonej ilości niektórych mikro- i makroelementów, co zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych. Przed podaniem produktu weterynaryjnego konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów