Produkty wybrane dla Ciebie

Karma dla kotów z cukrzycą


Współczesne choroby związane z rozwojem cywilizacyjnym dotykają nie tylko ludzi, ale również zwierzęta. Nieprawidłowa, wysoko przetworzona dieta o złym zbilansowaniu oraz dużej ilości węglowodanów i kalorii często prowadzi nie tylko do nadwagi, ale również o wiele groźniejszej w skutkach cukrzycy. Stan cukrzycowy bezpośrednio zagraża zdrowiu oraz życiu kota, zwłaszcza gdy właściciel nie zadba o prawidłowe żywienie swojego pupila na etapie po rozpoznaniu schorzenia. Karma dla kotów z cukrzycą zapobiega nagłym zmianom w poziomie cukru, co pozytywnie wpływa na zdrowie kota oraz jego samopoczucie, a także zapobiega bezpośredniemu zagrożeniu dla życia kota. Nasz sklep zoologiczny posiada w swoim asortymencie rozmaite produkty żywnościowe dla kotów cierpiących na cukrzycę, które wspierają terapię i pomagają ustabilizować poziom cukru. Przed wprowadzeniem diety weterynaryjnej należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym leczenie zwierzęcia.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

Pokazuje 1 - 10 z 11 elementów