Produkty wybrane dla Ciebie

Karma bytowa dla kota


Każdemu właścicielowi zależy na tym, aby jego kot dostawał pełnowartościowe pożywienie o zbilansowanym składzie. Dobrze dobrana karma bytowa dla kota zapewnia pupilowi wszystko, czego potrzebuje on na danym etapie życia. Inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze pojawia się w przypadku kotów obu płci, które przeszły zabieg kastracji, inne zaś w sytuacji, gdy mowa o kociętach albo kocich seniorach. Z tego powodu nasz sklep zoologiczny oferuje karmy bytowe dla kotów idealne na wszystkich etapach życia. Dzięki ich przemyślanym składom każde zwierzę otrzymuje właściwą dawkę kalorii, ale również dopasowane do swoich potrzeb mikro- oraz makroelementy czy witaminy. Dobrze dopasowana karma bytowa dla kota to znaczne ułatwienie dla jego opiekuna, a także pewność, że zwierzę odżywia się w sposób odpowiedni do swoich potrzeb.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

Pokazuje 1 - 10 z 14 elementów