Produkty wybrane dla Ciebie

Karma hipoalergiczna dla kota


Reakcje alergiczne na rozmaite czynniki zdecydowanie są czymś, czego opiekun nie chce doświadczyć u swojego pupila. Niestety, zwłaszcza alergie pokarmowe zdarzają się coraz częściej, dlatego niezbędne jest żywienie, które zapobiegnie pojawieniu się u kota szkodliwych objawów, niejednokrotnie tylko nieprzyjemnych, ale często też zagrażających kociemu życiu. Karma hipoalergiczna dla kota przede wszystkim usuwa ze składu wszystkie te produkty, które mogą okazać się szkodliwe dla kociego zdrowia i mogą wywoływać nieodpowiednie reakcje. Stanowią alternatywę zarówno dla karm bytowych o normalnym składzie, jak również mogą być specjalistycznym żywieniem dedykowanym kotu w sytuacji, gdy potrzebuje on wygojenia np. objawów skórnych w formie stanów zapalnych czy uspokojenia pracy układu pokarmowego. Nasz sklep zoologiczny oferuje karmy hipoalergiczne cenionych marek. Przed ich zastosowaniem, z uwagi na weterynaryjny charakter, należy skontaktować się z lekarzem weterynarii prowadzącym zwierzę.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

Pokazuje 1 - 10 z 29 elementów