Karmy weterynaryjne dla kota


Karmy weterynaryjne dla kota są bardzo poszukiwane przez opiekunów zwierząt. Wiele kotów wymaga specjalnej diety, dostosowanej do swojego stanu zdrowia. Karma weterynaryjna dla kota chorego powinna być zawsze dobrana przez lekarza weterynarii i stosowana pod jego kontrolą. Nie można podawać zdrowym kotom diet weterynaryjnych, gdyż może to prowadzić do chorób lub niedoborów. W naszej ofercie znajduje się karma dla kota weterynaryjna dostosowana do potrzeb kotów cierpiących na alergię, choroby układu moczowego, otyłość i wiele innych. W tym dziale znajduje się także karma dla kota kastrowanego. Karmy weterynaryjne w naszym sklepie pochodzą od licencjonowanych dystrybutorów i są sprzedawane pod kontrolą lekarza weterynarii.

Jak wybrać karmę weterynaryjną?

Specjalistyczną dietę weterynaryjną dla kota zawsze wybiera lekarz weterynarii. Różne schorzenia wymagają różnych diet, ale także często wsparcia lekami, kroplówkami lub innymi zabiegami medycznymi. Karmy weterynaryjne dla kota nie mogę być wybierane i podawane samodzielnie. Pracownicy naszego sklepu zoologicznego nie dobierają karm do schorzeń. Jeśli wiesz już jakiej karmy szukać możesz skorzystać z naszych wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie, aby odszukać karmę odpowiednią dla Twojego kota.

Jak długo muszę podawać karmę weterynaryjną kotu?

Zależy to od wskazań lekarza weterynarii i choroby naszego mruczka, niektóre karmy będą musiały być przez niego przyjmowane do końca życia np. karmy stosowane w przebiegu niewydolności nerek, inne podaje się czasowo np. diety eliminacyjne stosowane na początku leczenia, by sprawdzić co powoduje alergię. Za każdym raziem ustal sposób leczenia i stosowaną dietę z lekarzem weterynarii i konsultuj z nim wprowadzene zmiany.

Jaka karma weterynaryjna będzie lepsza sucha czy mokra?

Karmę weterynaryjną powinien każdorazowo dobrać lekarz weterynarii i to do jego decyzji należy, jaką dietę weterynaryjną będzie dostawał nasz kot. Przy niektórych schorzeniach np. w niewydolności nerek i chorobach układu moczowego, jest szczególnie wskazane podawanie karmy mokrej, ale decyzję o tym należy pozostawić lekarzowi weterynarii.

Co to jest karma weterynaryjna bytowa?

Określamy tak karmy, które mogę być podawane zdrowym kotom codziennie, jako podstawowa dieta. Jest to linia karm stworzonych do zapobiegania podstawowym schorzeniom np. otyłości i chorobom układu moczowego, zbilansowanych do potrzeb naszego kota. Karmy bytowe mogą być podawane zdrowym kotom jako codzienna podstawa diety. Aby znaleźć karmy suche dla kota bytowe skorzystaj z naszych wygodnych filtrów po lewej stronie strony.

 • Główne cechy: korzystny pakiet premium bestseller przewód pokarmowy karma mokra
  Ocena:

  Dieta w postaci kawałków w sosie. Karma mokra do stosowania przy zaburzeniach żołądkowo-jelitowych.

 • Główne cechy: kamienie, struwity drogi moczowe karma sucha
  Ocena:

  Smakowite kawałki w formie pasztetu przeznaczone dla kotów chorych na idiopatyczne zapalenie pęcherza oraz inne schorzenia pęcherza.

 • Główne cechy: dla dorosłych puszka alegria przewód pokarmowy skóra/sierść karma mokra
  Ocena:

  Lekkostrawna dietetyczna mokra karma dla kotów z alergią i nadwrażliwość pokarmową a także problemami z pęcherzem oraz skóry, zawierająca wyselekcjonowane białka, które pochodzą z mięsa z przepiórki.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów